Aby spełnić Państwa oczekiwania proponujemy szereg rozwiązań, które sprawią, że każde Wasze zamówienie będzie zrealizowane sprawnie i zgodnie z przepisami prawa.

Choć pobieranie próbek wody do badań jest niezwykle istotnym elementem procesu badawczego, to w wielu przypadkach możecie wykonać je Państwo sami. Dla tych z Was, którzy zdecydują się pobrać próbki sami, przygotowaliśmy specjalny film instruktażowy oraz szereg informacji, które to ułatwią.

Mimo, że większość z próbek może zostać pobrana przez Zamawiającego, to są wyjątki. Zgodnie z aktualnymi przepisami, przez certyfikowanego próbkobiorcę powinny być pobierane próbki wody do picia, których wyniki raportowane są do PPIS (Sanepidu). Choć przepisy wydają się być jednoznaczne, zawsze w takich sytuacjach zalecamy skontaktowanie się z właściwym Państwową Powiatową Inspekcją Sanitarną (Sanepidem) celem potwierdzenia takiej konieczności. Wiele z Sanepidów akceptuje bowiem wyniki badań próbek, które przez certyfikowanych próbkobiorców nie zostały pobrane. Oczywiście, zapewniamy nasz personel także w sytuacjach, w których pobieranie certyfikowane nie jest wymagane, natomiast chcielibyście Państwo zmówić kompletną usługę pobierania i badania próbek.

W sytuacji gdy wybierzecie Państwo opcję pobrania próbek przez certyfikowanego próbkobiorcę, nie musicie zastanawiać się nad tym, do jakich pojemników próbki będą pobierane. Natomiast w przypadku kiedy zdecydujecie się pobrać próbki sami, rodzaj pojemników, które wybierzecie nabiera istotnego znaczenia. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa różne możliwości udostępnienia Wam pojemników.Po tym jak zostały pobrane, próbki powinny możliwie szybko i w odpowiednich warunkach dotrzeć do laboratorium. Dlatego też, razem z pojemnikami udostępniamy Państwu specjalne styroboksy i wkłady chłodzące. Pobrane przez Państwa próbki mogą zostać dostarczone do laboratorium osobiście lub odebrane przez kuriera lub pracownika laboratorium w ustalonym miejscu i terminie.

Warianty pobierania i transportu próbek

Pobranie przez certyfikowanego pracownika laboratorium

Zapewniamy pełną obsługę związaną z pobieraniem i transportem próbek.

Cena usługi uzależniona do lokalizacji.

  • Powiat poznański 54zł,
  • Pozostała część kraju (województwa Wielkopolskie, Dolnośląskie i Mazowieckie) 123zł.

Powiat poznański

Pozostała część kraju

Samodzielny pobór próbek przez Zleceniodawcę

Udostępniamy pojemniki na badane próbki oraz akcesoria niezbędne dla właściwej realizacji usługi. Możliwe warianty usługi:

  • odbiór pojemników oraz dostarczenie próbek do badań przez Zamawiającego do siedziby laboratorium 0zł,
  • wysyłka pojemników na adres Zamawiającego, dostarczenie próbek do badań przez Zamawiającego do siedziby laboratorium 14zł,
  • wysyłka pojemników na adres Zamawiającego, odbiór pobranych próbek przez pracownika laboratorium lub firmę kurierską w ustalonym terminie 37zł.

Konkretne instrukcje pobierania znajdują się w opisie każdego produktu.

Próbki przyjmowane są pod adresem:

Aquanet Laboratorium Sp. z o.o.
ul. Dolna Wilda 126
61-492 Poznań

Badania fizykochemiczne:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 – 15:00

Badania mikrobiologiczne wody:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 – 13:30

Badania mikrobiologiczne wody z kąpieliska:
Od poniedziałku do środy w godzinach 07:00 – 13:30

Badania żywności:
Od poniedziałku do czwartku w godzinach 07:00 – 13:30

Nie wiesz jaką decyzję podjąć odnośnie pobierania/transportu próbek?

Instrukcja pobierania próbek