Obsługa biogazowni

NASZA OFERTA

W Aquanet Laboratorium realizujemy badania związane z obsługą biogazowni rolniczych. Wykonywane analizy pomagają ocenić jakość substratów, wydajność produkcji i efektywność procesów zachodzących w biogazowni.

Mikro i makro elementy

Lotne kwasy tłuszczowe

FOS/TAC

Bakterie chorobotwórcze i pasożyty

Bądźmy w kontakcie!

Potrzebujesz indywidualnej oferty?

Skorzystaj z formularza kontaktowego. Odpowiedź prześlemy najszybciej jak to możliwe.

Przeprowadzamy analizę masy pofermentacyjnych pod katem m.in. takich parametrów jak: FOS, TAC, azot ogólny Kjeldahla,, mikroelementy, makroelementy czy zawartość suchej masy. Wykonujemy również analizę substratów wykorzystywanych w biogazowniach, badając m.in.: pH, fosfor ogólny czy substancje ekstrahujące się eterem naftowym.

Wykonujemy również badanie profilu i stężenia lotnych kwasów tłuszczowych w analizowanej próbce metodą chromatograficzną, która jest bardziej precyzyjna niż analiza wskaźnika FOS. Na podstawie uzyskanych wyników wyliczamy stosunek zawartości poszczególnych Lotnych Kwasów Tłuszczowych (LKT), który wskazuje na prawidłowy przebieg procesu fermentacji.

Aquanet Laboratorium Sp. z o.o. zajmuje się badaniem kompostu, granulatu i cieczy pofermentacyjnych pod kątem wartości nawozowych i bezpieczeństwa ich stosowania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zakres oferty obejmuje przeprowadzenie procedury i uzyskanie decyzji administracyjnej umożliwiającej wprowadzenie do obrotu kompostu, granulatu, pofermentu czy przetworzonego osadu ściekowego jako nawozu lub środka wspomagającego uprawę roślin.

Laboratorium przeprowadza badania masy pofermentacyjnej w celu wykorzystania w odzysku metodą R10 lub zastosowania jako środka wspomagającego uprawę roślin po spełnieniu wymagań określonych w przepisach prawa. Zakres analiz obejmuje parametry, jakie wymagane są przy wykorzystaniu na cele rolnicze (lub rekultywacyjne) komunalnych osadów ściekowych zgodnie z Roz. Min. Środ. z dn. 25.02.2015 r. (Dz.U.2015 poz.257).

Podstawowy zakres badań obejmuje zawartości:

  • Suchej masy;
  • Substancji organicznej;
  • Azotu ogólnego, w tym azotu amonowego;
  • Fosforu ogólnego;
  • Wapnia i magnezu;
  • Metali ciężkich: ołowiu, kadmu, rtęci, niklu, cynku, miedzi i chromu;
  • Wartości pH;
  • Obecności bakterii chorobotwórczych z rodzaju Salmonella;
  • Liczby żywych jaj pasożytów jelitowych Ascaris sp., Trichuris sp., Toxocara sp.;

Obsługujemy biogazownie w całym kraju. W celu uzyskania propozycji dopasowanego zakresu badań oraz indywidualnej wyceny, zachęcamy do kontaktu.

Jak zlecić badanie?

1

Zapytanie ofertowe

Przed rozpoczęciem badań, konieczne będzie wystawienie oferty.

2

Zdefiniuj badania

Wypełnij formularz kontaktowy i określ swoje potrzeby i wymagania dotyczące badania. Jeśli nie masz jeszcze sprecyzowanych oczwekiwań, nasi specjalisci zaproponują najlepsze rozwiązanie.

3

Realizacja badań

Po akceptacji oferty, przystąpimy do realizacji zgodnie z zakresem z zapytania. Jeśli wybrałeś opcję z pobraniem próbek - oczekuj na kontakt.

4

Wyniki badań

Sprawozdanie z badań otrzymasz automatycznie w wiadomości mailowej, po opłaceniu faktury za badania. Im szybciej zrealizujesz płatność, tym sprawniej przebiegnie realizacja całego procesu.

Kontakt

Skontaktuj się z nami lub odwiedź nas osobiście!

Lokalizacja ul. Dolna Wilda 126, 61-492 Poznań

Porozmawiajmy

Polub nas na Facebooku