O nas
Informacje o Spółce
Aquanet Laboratorium spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest częścią grupy kapitałowej AQUANET S.A. Została utworzona 01.07.2013r z istniejącego dotychczas Laboratorium Badań Środowiskowych funkcjonującego 60 lat w strukturach AQUANET S.A.
Aquanet Laboratorium Sp. z o.o. działa na podstawie Aktu Założycielskiego Spółki z dnia 01.07.2013 r. oraz wpisu do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000470208 na mocy Postanowienia Sądu Rejonowego Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał założycielski spółki wynosi 4.631.900 zł .
Organami Spółki są:
Zgromadzenie Wspólników (Aquanet S.A.)
Rada Nadzorcza, w skład której wchodzą:
Magdalena Leśniewicz – przewodnicząca Rady Nadzorczej
Sławomir Stelmasiak i Krzysztof Skrzypinski – członkowie Rady Nadzorczej
Zarząd Spółki reprezentowany przez:
Dominikę Król – Prezesa Zarządu
Prezentacja Aquanet Laboratorium
Co nas wyróżnia?
Nowoczesne pomieszczenia laboratoryjne, spełniające wymagania norm akredytacyjnych
Personel o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu w zakresie wykonywanych badań
Nowoczesny, specjalistyczny sprzęt laboratoryjny
System zarządzania zgodny z PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02, który gwarantuje wysoki poziom świadczonych usług
Program zarządzający pracą laboratorium klasy LIMS
Certyfikaty
W trosce o potrzeby i wymagania rynku, laboratorium wdrożyło System Zarządzania zgodny z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 i posiada Certyfikat Akredytacji nr AB 700 wydany przez Polskie Centrum Akredytacji.
1500+ badanych wskaźników
Ponad 60 lat doświadczenia
60+ pracowników
Działamy w całej Polsce
Misja i cele
Państwa potrzeby wyznaczają nasze cele – jesteśmy laboratorium stworzonym z myślą o Kliencie. Naszą misją jest świadczenie wysokiej jakości usług laboratoryjnych, które pozwolą naszym Klientom na skuteczną optymalizację swoich procesów oraz zapewnią bezpieczeństwo wytwarzanych produktów. Wykonujemy specjalistyczne badania fizykochemiczne, organoleptyczne, mikrobiologicznych i parazytologiczne:
- wody użytkowej (woda do picia, woda basenowa),
- żywności,
- próbek z obszaru ochrony środowiska (wody podziemne i powierzchniowe, ścieki, osady, odpady),
- gleb rolniczych i przemysłowych.
Prawidłowe pobieranie próbek, ma ogromny wpływ na wiarygodność uzyskanych wyników badań. W wielu obszarach regulowanych prawnie, pobór musi być realizowany przez certyfikowane laboratorium, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, posiadamy zespół próbkobiorców, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem do pobierania próbek, a pracownicy posiadają odpowiednie uprawnienia i szkolenia. Pobieramy próbki chwilowe i średniodobowe do badań mikrobiologicznych i fizykochemicznych wszystkich badanych przez nas obiektów. Tam, gdzie to niezbędne wykonujemy pomiary w miejscu pobierania próbek.
Cele i deklaracja Zarządu
1
Aquanet Laboratorium Sp. z o.o. stawia sobie następujące cele strategiczne:
- zapewnienie wysokiej jakości oraz wiarygodności i przydatności usług badawczych,
- oferowanie kompleksowych usług poprzez aktywne reagowanie na potrzeby Klienta i spełnienie jego oczekiwań,
- budowanie i utrzymywanie wizerunku rzetelnego, życzliwego i godnego zaufania partnera dla Klientów i wszystkich zainteresowanych współpracą z Laboratorium,
- zapewnienie Klientom ochrony poufnych informacji i praw własności,
- zapewnienie bezstronności Laboratorium na wszystkich poziomach jego działania,
- ciągłe doskonalenie Systemu Zarządzania i kompetencji Laboratorium.
2
Cele te osiągane są poprzez:
- wdrożenie i utrzymywanie Systemu Zarządzania zgodnego z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących” oraz dokumentami PCA, EA i ILAC dotyczącymi laboratoriów badawczych oraz dokumentacją systemową laboratorium,
- wykonywanie badań zgodnie z udokumentowanymi metodami spełniającymi wymagania, Klienta, obowiązującymi przepisami, z zachowaniem zasad dobrej praktyki laboratoryjnej,
- utrzymywanie, przez ciągłe doskonalenie skuteczności i efektywności systemu zarządzania,
- ciągłe podnoszenie poziomu wiedzy pracowników i kompetencji technicznych Laboratorium,
- oferowanie metod rozwijanych w sposób elastyczny w ramach akredytowanych technik badawczych,
- modyfikacje metod badawczych w ramach zakresu elastycznego są poddawane ocenie w procesie weryfikacji i walidacji, w zakresie odpowiednim do wprowadzonych zmian i oczekiwań Klienta, a działania te są podejmowane wyłącznie przez pracowników posiadających odpowiednie doświadczenie i wiedzę w tym zakresie,
- systematyczne identyfikowanie i szacowanie poziomu ryzyka w prowadzonych procesach, oraz monitorowanie i podejmowanie działań mających na celu jego minimalizowanie.
3
Deklaracja Zarządu
Zarząd Spółki deklaruje zaangażowanie i pomoc w utrzymaniu i doskonaleniu wdrożonego systemu zarządzania, zobowiązuje się zapewnić niezbędne środki dla jego funkcjonowania oraz zapewnia, że są ustalone właściwe procesy komunikacyjne w Laboratorium.